معماری
خانه / خواندنی های جالب / جن چیست و چه خصوصیاتی دارد

جن چیست و چه خصوصیاتی دارد

جن چیست و چه خصوصیاتی دارد

 5oi8qv2aml


يكي از موجودات ناديدني جن است. جهان ما براي جن قابل رويت

و لمس است ولي جهان جن براي ما انسانها قابل رويت و لمس

نيست اين موجودات بر سه قسم پري و جن و ديو تقسيم

مي شوند كه در عرض هم و از مخلوقات كره زمين هستند :

1 – ديوها پست ترين نژاد خاكستري رنگ و خشن اند

و چشمانشان حد وسط افقي و عمودي است.

2 – جن ها نژاد متوسط و مثل آتش سرخ رنگ هستند

و چشمانشان عمودي است و پاهايشان كوتاه و گرد است

چيزي شبيه سم نه اينكه سم واقعي باشد.

3 – پري نسبت به آن دو از نظر خلقت برتري دارد و پري ها

سفيد و بسيار زيبا هستند مثل انسانهاي سفيد پوست چشمشان

مثل چشم انسان افقي است .

هيكل و شباهت آنها تقريبا به اندازه انسان است با اين تفاوت

كه ديوها ( غولها ) كمي درشت تر و جن ها كمي ريزتر از

انسانها هستند و شكل كلي شان مثل انسان است و دو چشم

و دو گوش و دهان و … دارند.

جنيان غذا مي خورند استخوان و ضايعات , غذاي جنيان است

و ممكن است از خوردنيها و آشاميدنيهاي ديگري هم استفاده نمايند.

ازدواج هم دارند و به صورت خانوادگي زندگي مي كنند و جا و مكان برايشان مطرح نيست نر و ماده دارند , جفت گيري مي كنند و مدت بارداري كمتر از انسان دارند و معمولا از هر شكم بيشتر از يك بچه متولد نمي شود .

وضع حمل آن ها آسانتر از بشر است رشد بچه سريعتر و بلوغ هم دارند و ولدشان مثل انسان زياد نيست طول عمرشان بيشتر از آدمي است مرگ دارند , جسمشان فنا مي شود و احتياج به قبرستان ندارند.

سرما و گرما و درد ندارند اما لذت و خوشي و ناخوشي دارند , اُلفت خانوادگي و خارجي با هم دارند , كار و شغل ندارند .

اكثر حيوانات و جانوران آنها را مي بينند و برايشان عادي است از اين رو به آنها حمله نمي كنند و مي توانند خود را به صورت انسان و غير انسان در آورند آنها پديده هاي بسيار لطيفي هستند و توان انبساط و انقباض خويش را دارند و در حالت عادي در حال انبساطند لذا ديده نمي شوند ولي اگر منقبض شوند مي توان آنها را ديد از آنها مي شود عكس گرفت به شرطي كه به اين كار راضي باشند.

جنيان مي توانند از در و پنجره بسته عبور كنند هرجا كه هوا بتواند عبور كند جن ها هم مي توانند عبور كنند آنها مثل امواج راديو مي توانند از شكاف درهاي بسته و از هر منفذي بگذرند .

به علت نداشتن عنصر خاكي قوه طي الارض دارند و در آن واحد مي توانند از يك طرف زمين به طرف ديگر بروند چون هميشه با ما در ارتباط و تماس هستند به همه زبانهاي ما آشنايي دارند معايبي دارند بدتر از بشر .  روزي كه خداوند انسان را خلق كرد فاصله اي بين جنيان و بشر قرار داد كه جنيان بدون اذن خدا اجازه نزديك شدن و آسيب رساندن به آدميان را ندارند 

 اعمال زشت انسان سبب صدمه به خود انسان مي شود و جنيان از طرف خداوند اجازه و اذن اذيت كردن مي يابند.

هوششان بسيار زياد است و مي توانند افكار را بخوانند ولي آينده و گذشته انسان را نمي دانند و قوه خلاقه ندارند و هر چه هست ذاتي و همان است كه در خلقتشان گذاشته شده است . تا به حال چيزي اختراع نكرده اند.

حكم فقهي تزوج انسان با جنيان اين است كه علما در اين باره اختلاف نموده اند عده اي گفته اند : جايز نيست زيرا اختلاف جنسي موجب امتناع است و  گفته اند : ان النهي عن نكاح الجن )) پيامبر نكاح جن را نهي نموده كه اين نهي شامل كراهت هم مي شود .

جن ها داراي روح و نفس هستند و از بين خودشان پيامبر ندارند و بايستي از دستورات پيامبر آدميان پيروي كنند چنانكه عده اي از آنها به حضرت مسيح گرويدند و عده اي ديگر به حضرت محمد ( ص ) و بعضي از آنها از دستورات خداوند سرپيچي مي كنند آنها هم خوب و بد , ظالم و مومن دارند . داراي مذاهب گوناگونند .

عبادتشان طبق همان عقيده ي ديني است كه دارند , مثلا جن هاي مسلمان نماز مي خوانند و روزه مي گيرند و وظيفه دارند تمام آداب را بجا آورند به خدمت پيامبر و ائمه هدی مي رسند و مسائل ديني و حلال و حرام خود را مي پرسند . سعد اسكاف مي گويد : به منزل امام باقر ( ع ) رفتم … اشخاصي از اتاق امام خارج شدند كه مانند ملخهاي زرد بودند و پوستين در تن داشتند و از زيادي عبادت لاغر شده بودند … امام فرمود آنها برادران تو از طايفه جن هستند كه به خدمت ما مي آيند و مسائل ديني و حلال و حرام خود را از ما مي پرسند.

سدير صيرفي نقل مي كند : امام باقر در مدينه به من سفارشهايي فرمود , از مدينه بيرون رفتم… بعد از آنكه امام باقر ( ع ) به مكه آمدند به حضرتش عرض كردم فدايت شوم مردي نامه شما را آورد كه مهرش خشك نشده بود فرمود : اي سدير ما خدمتكاراني از جن داريم چون خواهيم كاري به فوريت انجام پذير آن ها را مي فرستيم.

خداوند احضار جن و روح را تحريم كرده و آن را از گناهان كبيره مي شمارد زيرا انسان را از راه حقيقت دور كرده و به عيادت شيطان وادار مي كند و سرانجام او را تباه خواهد ساخت. قرآن راجع به تسخير جن و شيطان تنها از حضرت سليمان ياد مي كند كه در سوره انبياء آيه 82 آمده است (( برخي از شيطانها براي حضرت سليمان غواصي مي كردند و كارهاي ديگري جز اين انجام مي دادند و ما نگهبان آنها بوديم )).
از اين آيه فهميده مي شود جن هايي كه در تسخير سليمان بوده اند از نوع جن هاي شرير و بد بوده اند .

جن مثل انسان دو نوع است : مومن و كافر , كه مومنان از جن را شيطان نمي گويند ولي به كافران آنها اطلاق شيطان شده است .
براي دور كردن جن و شيطان بايد به خدا توسل جست . جن به محض شنيدن ذكر و نام خدا فرار مي كند . وقتي (( بسم الله )) گفته شود اثر بد جنهاي كافر خنثي مي شود ذكر (( بسم الله )) در دفع و دور كردن شيطان و جن موثر است .

 

 

درباره ی محمدزاده

همچنین ببینید

mata-uang-surga-mojok

‍ ‍ﺯﻣﯿﻦ، ﻣﮑﺎﻧﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﯾﺎﺩﮔﯿﺮﯼ ﺍﺳﺖ

‍ ‍ﺯﻣﯿﻦ، ﻣﮑﺎﻧﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﯾﺎﺩﮔﯿﺮﯼ ﺍﺳﺖ ﺟﺎﯾﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺩﺭﺱ ﻫﺎﯾﻤﺎﻥ ﺑﻪ ﻣﺎ ﺩﺍﺩﻩ ﻣﯽ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.