معماری
خانه / دعانویسی / خواص سوره یس مغربی

خواص سوره یس مغربی

یکی از روش‌های ختم سوره «یس»( یاسین )«مغربی» است که از کتاب «سّرُ‌المُستَتِر» منسوب به شیخ بهایی استنتاج شده است.

 

«مغربی شخصی بوده به نام «ابی‌عبدالله‌محمد‌بن‌یعقوب تونسی مغربی» که این ختم به او منسوب است. او دارای کتب عرفانی و تفسیری فراوانی است که مرحوم نراقی در کتاب خزائن برخی از آن را به تناسب ذکر کرده، وی معتقد به این است که حروف قرآن دارای روح بوده و برای انس با آن خلوت لازم است. بنابراین تمام حروف سوره «یس» دارای روح و این حروف کالبد آن است که باید به آن روح رسید. اللهم بحرمة یس این مریض را شفا ده فورا شفا یابد.

یاسین مغربی چنان است که در بین آیات سوره مبارکه یاسین دعاها و ذکرها و آیات دیگری از قرآن مجید خوانده می شود. و برای این دعا خاصیت بسیار نوشته شده است:

خواص سوره یس مغربی :

۱- اگر این دعا را هفت بار بر کاسه چینی که پر از آب باشد بخواند و از آن آب به خورد هر کس دهد آن شخص مطیع او گردد.

۲- اگر غایبی در سفر باشد و هفت بار به طرف او بدمد بزودی از آن سفر باز گردد.

۳- اگر سه بار مصروعی بخواند شفا یابد و مریض ۵ بار بخواند و بگوید: اللهم بحرمة یس این مریض را شفا ده فورا شفا یابد.

۴- اگر بر کاغذی بنویسد و بر کاغذ دمد عجائب بیند به قدرت خدا و همه کس او را مطیع  و فرمانبردار شود.

۵- اگراین سوره بر شیرینی بخواند و بخورد دشمن دهد دوست گردد.

۶- اگر بر عود یا زعفران و گلاب در ساعت زهره یا ساعت مشتری هفت بار بخوانند و بر اتش نهد که عود بسوزد و گلاب و زعفران تبخیر شود بیم ان باشد که از محبت دیوانه شود.

۷- اگر کسی را سحر کرده باشند سه بار این دعا و سوره مبارکه را بر پیاز بخواند و بر اتش بگذارد و خود را بر ان بدارد سحر باطل شود.

۸- اگر این سوره را در کاسه چینی یا زعفران بنویسد و بشوید و پانزده بار بخواند دل و جگر وی قوی گردد و انچه بشنود یاد گیرد و فراموش نکند.

۹- اگر این سوره را هفت بار بخواند به نیت هر کسی بخواند فورا حاضر شود.

۱۰- اگر این سوره را بر اب بخواند و با ان اب غسل کند و دو رکعت نماز بجا اورد و بعد از حمد هفت بار سوره توحید و اعوذتین(فلق و ناس) را بخواند هر حاجت مشروعه دارد براورده شود.

۱۱- اگر کسی تنگ دست باشد بعد نماز خفتن(عشاء) یک بار بخواند و صد بار صلوات بفرستد حق تعالی روزی او را فراخ کند.

۱۲- اگر کسی این سوره را با خود دارد از خطرات ارضی و سماوی محفوظ ماند.

درباره ی محمدزاده

همچنین ببینید

ftc

سوره پر خاصیت يا صافات برای امور مهم

سوره پر خاصیت يا صافات برای امور مهم درفضیلت این سوره از پیامبر اكرم صلی …

46 دیدگاه

 1. سلام خسته نباشبد
  ببخشید من با یک پسره به نیا ازدواج باهم بودیم
  ارتباط نامشروعم داشتیم
  بهم نگفت ازمن کوچیکتره بعدن گفت توازمن بزرگتری گفتم به پدرومادرت بگو گفت من روم نمشه
  بذار سر فرصت ؟هی تابحث ازدواج میفتاد میگفت پول ندارم ؟من طلاهامو بهش دادم ؟گفتم حالا بیا خواستگاریم ؟پیش یه دعاگرم رفتم یکسری طلسمات نوشت اصلن جواب نداد ؟دیگه من شماره باباش بهم زنگ زد گفت دست از سر پسرمون بردار ؟من باکره نیستم ؟رفتم درمغازش زنگ زد مامانش اینقد کتکم زد 😢😢 دستمم شکست ؟ابرومم رفت ؟باورکنید من پسره رو دوستدارم چون ابروم دستشه اه ؟چه دعایی بخونم برگرده ؟الان خطش خاموشه اه ؟توروخدا کمک بدید ؟؟دارم روانی میشم ؟الان ۳ماههخبری ازش ندارم ؟؟

 2. سلام.سید بزرگوار .خواشمندم برای فرج در کسی و روزی برایم دعا کنید .شما را به مادرتان خانم حضرت فاطمه الزهرا علیها سلام قسم.

 3. سلام و وقت بخیر
  من یک رایطه عاطفی با آقایی به مدت 5 ساله دارم که البته چندین مرتبه بدون دلیل خاصی و پیش امد مشکلی با اینکه همدیگه رو دوست داشتیم رابطه به جدایی کشیده میشد ولی هر بار هم خودشون برگشتن ولی بعد مدتی مجدد رابطه بهم میخورد. به هر جا مراجعه کردم گفتن سحر و طلسم داری که هربار انواع دعا ها رو میدادن ولی بی نتیجه بود. الان این رابطه کلا تموم شده و از شما تقاضا دارم برای برگشت ایشون و ختم این رابطه به ازدواج برام دعا کنید چون نه تمایل به ایجاد ارتباط دوستی دارم و این آقا رو هم هم عاقلانه و هم عاشقانه با آگاهی کامل از تمام شرایط خوب و بد اخلاقی و خانوادگی انتخاب کردم. تقاضای دیگه ای هم برای رونق شغل جدید برادرم، شفای مادرم و خونه دار شدن خودم ( الان در پانسیون زندگی میکنم که شرایط چندان مطلوبی نداره) دارم. اسم خودم معصومه برادرم علیرضا مادرم زهرا .. و آقایی که بهشون علاقه دارم علی و نام مادرش هما است. امیدوارم زندگیتون پر خیر و برکت و عاقبت بخیر باشید.

 4. علی درخشان

  سلام،خسته نباشید،دوسال بازنشسته شدم و مدت چندساله زندگیم گره خورده ،برکت در زندگیم نیست،پول توی دستم نمیمونه،اگر پولی داشته باشم ،فوری دردسری،مریضی ویا خرابی ماشین ووسایل منزل پیش میاد،
  اهل نماز شب،زیارت آل یاسین ،دعای عهد وزیارت عاشورا هرصبح هستم،ازازدواج دوتا بچه هام گذشته ،چون پولی وسرمایه ای ندارم
  شرمنده شونم که جواب خواستگاران را بدهم، همسرم وبچه هام خودرای وگستاخ شدن، برای مشغول شدن جایی دیگر، روبدریا میرم خشک میشه،آنقدر آشفته ام وتمرکز ندارم که ذکری ودعایی برام کارساز شود واقعا درمانده ام که چرا و چرا این چنین،برای رضای خداوند برام خودتون کاری کنید ای استاد قرآنی وعلوم غریبه،.

 5. سلام سید بزرگوار
  من و شخصی به هم علاقه داریم که ایشون طلاق گرفتن و ترس ازدواج مجدد دارن
  شما رو بخدا قسم برای ازدواج ما دعای شفاهی بخونيد
  زهرا فرزند عشرت

  • سلام دوست گرامی
   دعای شفاهی به نیت شما انجام شد. انشااله که نور الهی همراه شما باشد. پس چطور ترس از عاشق شدن شما و با شما بودن نداره فقط از قسمت ازدواجش ترس داره؟

 6. سلام خسته نباشید
  من اگر بخوام این دعا رو برای خودم جهت باطل شدن سحر بخونم جاهایی که گفته فلان بن فلا
  چیکار کنم و چی بخونم

 7. سلام من هم مشگل کار دارم هر کاری رفتم و شروع کردم به مشگل خوردم الان چندین ماهه بیکارم و مشوش بهم گفتن چهل روز نماز شب و ذکر و…بخونم .نمیدونم مشگلم چیه سحر شدم یا چه مشگلی دارم لطفا راهنمایی کنید

  • سلام دوست گرامی
   دعای شفاهی به نیت شما انجام شد. انشااله که نور الهی همراه شما باشد.
   و برای یافتن مشکلتون باید سرکتاب انجام بشه در تلگرام

 8. سلام سید جان موفق و برقرار باشی بخدا یدونه ای قرار دادو بستم عالی بخدا کارت حرف نداره میدونم الان میگی کار خداست بله ولی شما واسط بودید من همیشه در خدمت شما هستم.

  • سلام
   انشاله که سربلند باشی و هوای زیر دستانت را هم داشته باشی.

  • سلام علیزاده عزیز
   شما ک ب مراد رسیدی در حق همه گرفتارها و اونهایی ک با یک دنیا امید میان تو این سایت دعا بکن
   برات از صمیم قلب خوشحالم و برات دعا میکنم انشاالله همیشه همینطور بدرخشی عزیز برادر

 9. سلام استاد ارجمند از شما بخاطر دعاهایی که دادید کمال تشکر را دارم چون همسرم دیگه با من مثل سابق درگیر نیست و معلومه هر وقت میخواد گیر بده انگار یه چیزی حلوشو میگیره.

 10. سلام برای احضارکسی که ازخانوادش میترسه بیادبخونم درست میشه لطفا جواب بدین

 11. سلام سید برای ایجاد محبت از راه دور چه باید کرد؟و اگر ممکنه تروخدا برام دعا کنید

 12. با سلام من هر جا ميرم سركار يه مشكلي پيش مياد و ميام بيرون ناخواسته الانم بيكارم .برام دعا كنيد لطفا اين مشكلم حل بشه متشكرم.

 13. من در کاسبی مشکل دارم و نمیتوانم بر مشتری فائق ایم

 14. ببخشید من اینجا پیام دادم باید تو قسمت دعای شفاهی میدادم.ولی شما برام دعا کنید.ممنونم

 15. با سلام خدمت شما آقا سید بزرگوار.تو رو خدا برام دعا کنید ک مصاحبه من حذف بشه یا اگه میخوام برم قبول بشم.روز پانزده اسفند مصاحبه دارم.دعا کنید ک مجوز تدریسم رو بگیرم قبل از پانزدهم.دعا کنید کد تدربسم تا قبل از اسفند بیاد.دعا کنید بختم باز بشه.این ایام متعلق ب مادر تون حضرت زهرا (س) هست.قراره یه خواستگاربه اسم علی بیاد دعا کنید ک زود بیاد طول نکشه اومدنش.اگه قراربشه کارمون خیلی زود انجام بگیره بدون استرس.

 16. با سلام خدمت شما آقا سید بزرگوار.ببخشید اگه بخواهیم فردی رو با خوندن سوره یس مغربی ب تسخیردراوریم یا احضار کنیم ولی اسم مادرش رو ندونیم میشه سوره رو خوند؟

 17. سلام استاد واقعا که سرکتابهای شما بینظیره من 50 تومن دادم فال به ذیه خانمی که میگفتن خیلی حرفه ایه ولی انگار پولم را ریختم سطل آشغال فقط یمشت چرت و دلخوشی علکی داد.

 18. سلام آقا سید از شما تشکر و قدر دانی میکنم بخاطر دعاهای خوب شما شما واقعا یک فرشته هستید من دعاهای زیادی گرفتم و میلیونها خرج کردم برای حل مشکلم اما فقط دعاهای شما بود که زندگی منو نجات دا تا آخر عمر مدیون شما هستم و نام یکی از سازهای خودم را حتما به یادگار بهروز خواهم گذاشت.

 19. سلام اگه من بخوام این دعا را برای افزایش روزی یا شفای مریض بخونم جاهایی که میگی قلاب فلان را برای من جذب کن یا فلانی را تسخیر کن باید چی بخونم
  لطفا راهنمایی کنید

 20. سلام ایا این دعای یاسین مغربی که توی اینترنت هست کامله؟؟

 21. سلام.منظورازکاغذپارچه چی هست ک باید دعارودراون بنویسیم …ممنون میشم راهنماییم کنین

 22. کلا بلاهای بر سرمن ناظر میشه من چکار کنم واقعا از زندگی خسته شدم راهکاری برای نشان بدید

  • سلام
   شما باید وضعیت شما از طریق سرکتاب مشخص و دعاهای لازم را دریافت کنید لطفا با تلگرام من در تماس باشید
   09011876393

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.